top of page

Klubbmesterskap i bruks og lydighet 2020

I helgen har vi avholdt årets klubbmesterskap både i bruks og lydighet her i Narvik Hundeklubb.


Bruks

På Lørdagen hadde vi 10 ekvipasjer påmeldt i bruks. 5 ekvipasjer i klasse D, 3 ekvipasjer i klasse C og 2 på rundering. Det var fine resultater på alle som en, og jeg blir stolt av å se så masse fine brukshunder i klubben vår.


Resultatene for klasse D:

 1. plass og Klubbmester: Bodil med Tulla

 2. plass: Christine og Kompis

 3. plass: Kristin med Kripos

 4. plass: Tine med Freke

 5. plass: Bente med Minna


Resultatene for klasse C:

 1. plass og Klubbmester: Susanne med Vassi

 2. plass gikk til Øistein med Garm

 3. plass gikk til Kristin og Bravo.


Rundering

Klubbmester, klasse C: Øistein med Garm.

Klubbmester, klasse D: Bente med Minna


Gratulerer så masse til alle sammen for vell gjennomført, og en ekstra grattis til våre klubbmestere 2020.


Lydighet

Årets klubbmesterskap i Lydighet fant sted i Robakken ved klubbhytta på Søndagen. Med et nydelig vær og godt humør kunne vi avholde årets klubbmesterskap i lydighet. Her fikk vi se masse bra lydighet. Vi var heldige å fikk publikum rundt ringen til og med. Vi hadde 9 ekvipasjer påmeldt, 2 i klasse 1, 5 i klasse 2, og 2 i klasse 3.


Resultater, klasse 1:

 1. plass og Klubbmester: Kristin med Kripos

 2. plass gikk til Bente med Shelby


Resultater, klasse 2:

 1. plass og Klubbmester: Tine med Freke

 2. plass gikk til Susanne med Vassi

 3. plass gikk til Bodil med Tulla

 4. plass gikk til Kristin med Bravo

 5. plass gikk til Bente med Minna


Resultater, klasse 3:

 1. plass og Klubbmester: Lillian med Cava

 2. plass gikk til Øistein med Garm.

Gratulerer til alle sammen for vell gjennomført, og en ekstra grattis til årets klubbmestere!


Vil takke alle sammen for en nydelig hundehelg i regi Narvik Hundeklubb. Jeg som leder for bruks og lydighetsgruppa vil rekke en ekstra takk til brukskomiteen min. Uten disse fantastiske ja-menneskene hadde det ikke vært like enkelt å arrangere disse aktivitetene. Dommere, ringsekretærer, sporleggere og ellers hjelpere; tusen tusen takk for at dere gjør dette mulig.


 

Teks og bilder: Lillian Strøm

86 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comments


bottom of page